Kocaman Bir Kütüphane: Xbox Game Pass’te Oynayabileceğiniz En Uygun Oyunlar

Xbox Game Pass kullandığı abonelik sistemi ile Türk oyuncuların en çok tercih ettiği platformlardan birisi. Aylık 29.99 TL üzere uygun bir fiyat ile yüzün üzerinde oyunu erişime sunan Xbox, fiyatları öbür platformlarda nerdeyse 600 TL olan oyunları bile bünyesinde barındırıyor. EA Play aboneliğinin yanı sıra geçtiğimiz aylarda Riot Games ile de muahede yapan Xbox oyunculara büyük çeşitlilik sağlıyor. Yeni yayınlanan birtakım büyük oyunları da birinci gün abonelerine sunan Xbox Game Pass oyuncuların favorisi haline geldi. Sizler için Xbox Game Pass’te oynayabileceğiniz en uygun oyunları derledik.

1. Atomic Heart

Geçtiğimiz aylarda çıkan Atomic Heart alternatif bir gerçeklikte distopik bir bakış açısıyla kıssasını anlatıyor. Sovyetler birliğinin teknolojik ihtilalini anlatan oyun klişe sayılabilecek robotlar dünyayı ele geçiriyor konseptini alternatif bir tarih akışında ele alıyor. Atomic Heart Game Pass’te oynayabileceğiniz yeni ve en yeterli shooter oyunlardan birisi.

2. The Elder Scrolls V: Skyrim

2011 yılında çıkan bir oyun nasıl günümüzde tıpkı keyifle oynanabilir? Bu soruyu soramayacağınız oyunlardan birisi olan Skyrim kıssası, yan misyonları, büyük haritası ve keyifli oynanışı ile çıktığı günden bu yana kült oyunlardan birisi.

3. Hellblade: Senua’s Sacrifice

Senua’nın kıssasını oynadığımız oyun karakterimizin endişelerine, hislerine ve başında kurduğu karanlık dünyasına seyahat ettiğimiz bir kıssa yapısına sahip. İskandinav mitolojisinin özgün anlatım yapısıyla birleştiği oyun ruhsal ögeleri eşsiz bir tecrübe sunuyor.

4. Sea Of Thieves

Korsan gemisinde dört kişilik bir grup ile oynadığınız Sea Of Thieves denizlerdeki hazineleri ararken bir yandan da sizinle tıpkı denizlerde bulunan oyunculara karşı uğraş ettiğiniz son devirlerin en âlâ co-op oyunlarından birisi.

5. No Man’s Sky

Çıktığı periyotta çok büyük tenkitler alan No Man’s Sky yıllar içerisinde getirdiği güncellemeler ile oyun dünyasının en büyük geri dönüşlerinden birisini yaptı. Uzayın bilinmeyen derinliklerine seyahat yaptığınız ve keşfettiğiniz No Man’s Sky Game Pass’in abonelerine sunduğu keyifli oyunlarından birisi.

6. Mass Effect Legendary Edition

Serinin birinci üç oyununu ve beraberinde birçok DLC paketini içinde bulunduran Legendary Edition yeni oynayacakların ve Mass Effect hayranın oynaması gereken bir imal. Uzay gemisinde başladığımız oyun aksiyonu ve öyküsü ile isminden sıkça bahsedilen bir seri haline geldi.

7. Deathloop

Arkane’in yaptığı Deathloop birinci şahıs nişancı oyunu olup Dishonored ile benzeri özelliklere sahip bir oynanışa sahip. İki oyunun birbirinden farkı direktörlüğü ve kıssa anlatımı. Dishonored sevenler tıpkı cihanda geçen Deathloop oyununu da tıpkı keyifle oynayacaklardır.

8. Hollow Knight

Çıktığı periyotta birçok oyuncunun gözünden kaçan lakin vakit içerisinde anlattığı kıssa ile büyük bir kitleye ulaşan Hollow Knight 2017’den bu yana birebir keyifle oynanmaya devam ediyor. Dark Souls dinamiklerini 2D bir dünyada yansıtmayı başaran oyun Kıssası ile de son vakitlerin en güzel bağımsız oyunu olarak isminden sıkça kelam ettiriyor.

9. Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed fanların son vakitlerde ki karışık reaksiyonlarının akabinde seriyi eski oyunlara döndürmeye karar vermiş yeni çıkacak olan Mirage ile seri köklerine dönüş yapacak. Odyssey ise açık dünya RPG seven oyuncular için uzun ve keyifli bir oynanış sunuyor. Steam fiyatı 699 TL olan oyun Xbox Game Pass ile aylık 29.99 TL’ye oynayabileceğiniz en yeterli oyunlardan birisi.

Değerlendirme
0 (0 Oy)