American McGee Oyun Dünyasından Çekiliyor

Alice: Madness Returns günümüzde hala kemik bir hayran kümesine sahip. Oyunun geliştiricisi olan American McGee, bu işi uzun müddettir yapıyor. Ama EA, geliştiricinin son projesine de yeşil ışık yakmayınca McGee bu işe nokta koymaya karar verdi.

McGee, bir müddettir Patreon hesabı üzerinden “Alice: Asylum” isimli yeni oyununu fonlamaya çalışıyordu. Yıllar içerisinde oyunu da geliştiren McGee, tıpkı Patreon hesabı üzerinden yayınladığı “Maceranın Sonu” başlıklı yazısında oyun geliştirmekten vazgeçtiğini açıkladı. Efsanevi isim, EA’in son projesine onay vermediğini paylaştı.

  • Solid Snake’in Sesinden American McGee’s Alice Dizisi Geliyor

McGee’nin yaptığı açıklamada başları oldukça karıştıran ayrıntılar var. Örneğin EA, McGee’nin Alice projesine “pazarın durumu ve IP’nin gördüğü ilgiyi” araştırarak ret cevabı vermiş. Lakin tıpkı açıklamada Alice’in EA için kıymetli bir isim olduğunun ve bu markayı lisanslama ya da haklarını satma üzere bir fikirleri olmadığının notu düşülmüş.

Ünlü geliştirici kelamlarına veda ederken bir daha Alice ya da oyun geliştirme ile ilgili şeyler duymak istemediğini tabir etmiş. Yani bir gün yeni bir Alice oyunu görecek olsak bile, o projede American McGee ismi olmayacak.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)