Capcom Resident Evil Village’den Denuvo’yu Kaldırdı

Capcom, Resident Evil Village için yayınladığı yeni güncellemeyle oyunun vaktinde tartışma yaratan Denuvo kopya muhafaza teknolojisini kaldırdı.

SteamDB’de de bu değişiklik “3. parti DRM Denuvo kaldırıldı” formunda gösterilmiş.

Steam versiyonunun performans külfetleri Denuvo’ya bağlanmıştı ve bu yüzden oyundan Denuvo müdafaasının kaldırılmasını bekleyen oyuncular da vardı. Oyunu orjinal alan oyuncuların Denuvo yüzünden keyiflerinin kaçması bu çeşit müdafaa sistemlerinin gayesine muhalif aslında. Dahası, oyun esasen iki sene evvel kırılmıştı 🙂 Hatta Empress’in yayınladığı versiyonun notlarında “Bir zombi öldürdüğünüzde meydana gelenler üzere tüm oyun içi takılmalar giderildi, zira Capcom DRM’nin giriş noktalarını yamaladık ve bu fonksiyonların birden fazla artık çalışmıyor. Bu sayede oyunun daha akıcı bir tecrübeye dönüşmesini sağladık.” halinde bir bildiri paylaşmıştı.

  • Resident Evil Village’in Korsan Versiyonu Performans Problemlerini Çözmüş
  • Capcom, Resident Evil Village’ın Performansını Düzeltme Kelamı Verdi

Gerçekten de Empress’in paylaştığı kırılmış versiyonun performansı, özgün oyundan çok daha güzeldi. Artık oyunu özgün oynayanlar da bu artan performansın keyfini çıkarabilecekler. İki sene gecikmeyle de olsa.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)