Nintendo Switch 2 Büsbütün Geri Uyumlu Olacakmış

Portekizli Nintendo sitesi Universo Nintendo’nun argümanına nazaran Switch 2 mevcut Switch oyunlarıyla büsbütün geri uyumlu olacakmış. Hatta yeni konsolun yalnızca geri uyumlu olmakla kalmayacağını, geliştiricilerin mevcut oyunları ekstra işlemci gücünden faydalanacak biçimde “geliştirme” imkanına sahip olacağını da söylüyor haber.

Yine argümanlara nazaran gelecek hafta Nintendo Direct düzenleneceğine dair haberlerin yanlışsız olduğu, Nintendo’nun yeni sistemiyle ilgili haberlerin de Mart ayı içinde düzenlenecek bir aktiflikle duyurulacağı söyleniyor.

Yine bir öteki teze nazaran de bu ayın sonlarına gerçek bir Pokemon sunumu izleme ihtimalimiz varmış.

Tüm bunlar elbette gerilerinde resmi açıklama olmayan söylentiler, lakin Nintendo cephesinden duyduğumuz şeyler çoğunlukla gerçek çıkıyor. Esasen Switch 2’nin geri uyumlu olmaması mevcut ve son derece başarılı oyun portföyüne yazık olması manasına gelirdi, Nintendo üzere oyunlarıyla öne çıkan bir firmanın bu türlü bir kusur yapacağını zati düşünmüyorum. Münasebetiyle bu geri uyumluluk bence olmazsa olmaz özelliklerden biri olacak. Esasen kimse Nintendo’dan PS5 ve Xbox Series’in güç düzeyinde bir konsol beklemiyor, Switch’in başarısı ortada.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)