GPU Kesiminin Kıymetli İsmi Raja Koduri, Intel’den Ayrıldı

Intel CEO’su Pat Gelsinger, teknoloji dünyasında tanıdık isimlerden olan Raja Koduri’nin şirketten ayrıldığını duyurdu. Koduri, yeni bir yapay zeka oyun teşebbüsü kurmak üzere farklı diyarlara yelken açıyor.

Grafikler kelam konusu olduğunda epeyce deneyimli olan isim daha evvel Apple ve AMD üzere şirketlerde misyon yaptı. AMD’de beş yıllık ikinci bir vazifeden sonra 2017 yılında Intel saflarına katılmıştı. Şu anda piyasada olan Arc Alchemist ekran kartlarında Koduri’nin değerli bir rolü var. Öte yandan, Intel yol haritasına bağlı kalmaya devam ediyor ve şu anda Battlemage GPU serisi üzerinde çalışıyor.

Intel grafik ünitesini zati yine yapılandırılmıştı. Bu nedenle şirket Koduri’nin ayrılması nedeniyle bekleyen rastgele bir organizasyonel değişiklik olmadığını söylüyor. Jeff McVeigh, AXG grubunun süreksiz önderi olarak mevcut misyonuna devam edecek.

Koduri, Apple’da dört yıl, AMD’de toplam on üç yıl ve Intel’de beş buçuk yıl vazife yaptı. Grafik dünyasında değerli işlere imza atan yönetici artık yapay zeka teşebbüsü kurmak üzere kolları sıvıyor.

Değerlendirme
0 (0 Oy)