Togg sevkiyatından yeni imgeler: Bizi izlemeye devam edin

Yüzyılın projesi Togg artık yollarda. Araca sahip olacak birinci 20 bin kişi kura ile belirli olmuştu. Teslimatlar da başladı. Geçtiğimiz pazartesi günü tarihi bir merasimle birinci Togg, birinci başvuruyu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edildi. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte yaptıkları müracaatlar sonucunda Anadolu ve Gemlik modellerine sahip olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birinci Togg ile attığı tıp izlenme rekorları kıldı.

Sevkiyat tüm süratiyle sürüyor

Togg’un akıllı aygıtları sahiplerine teslim edilmek üzere sevkiyatları devame diyor. Togg Teknoloji Yerleşkesi’nden çıkan T10X akıllı aygıtlar TIR’lara yüklenip yeni sahiplerine gönderiliyor. Türkiye’nin arabasının toplumsal medya hesabından yeni imgeler servis edildi. Paylaşımda, “Togg Teknoloji Kampüsümüzden T10X sevkiyatları devam ediyor. Bizi izlemeye devam edin” sözlerine yer verildi.

Doğuştan yüzde 100 elektrikli Togg akıllı aygıtlar 21 günde 177 bin 467 sipariş almıştı. Şirket bu yıl için toplamda 28 bin adet Togg T10X üreteceğini duyurmuş ve üretimin 20 bin adedini direkt kullanıcılara teslim edeceğini açıklamıştı. Birinci teslimatlar ise başlamış oldu.

Şarj maliyeti belirli oldu

Togg’un şarj istasyonu ağı olan Trugo’da fiyatlar aşikâr oldu. Togg’un kısa ve uzun menzilli akıllı aygıtlarında kapasiteler menzile oranla değişiklik gösteriyor. Kısa menzilli Togg 52,4 kWh bataryasıyla 314 kilometre yol alabilirken uzun menzilli Togg 88,5 kWh bataryasıyla 523 kilometre yol gidebiliyor.

Trugo’da sabit fiyat

Trugo’da ise şarjın maliyeti aşikâr oldu. kWs başına 180 kW’lık ve 300 kW’lık istasyonlarda ünite başına fiyat 7,99 lira oldu. Şarj tamamlandıktan sonra şarj istasyon alanının otopark olarak kullanılması halinde de dakikada 0,5 lira fiyat alınacak.

Kilometre başı 1,3 lira

Batarya kapasitesi 52,4 kWh olan 314 kilometre kısa menzilli Togg’un şarj maliyeti Trugo istasyonlarında 418.6 lira olurken kilometre başına harcadığı güç de 1,33 lira olacak. 88,5 kWs batarya kapasitesi bulunan 523 kilometre uzun menzilli Togg’un da şarj maliyeti 707.1 lira olacak ve kilometre başına harcadığı güç de 1,35 lira olarak gerçekleşecek.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)